מטבעה לטביעת מטבעות הוקמה בעכו עוד בימיו של אלכסנדר מוקדון ההלניסטי במאה הרביעית לפנה"ס. הופקו מטבעות בערכים של שתיים וארבע דרכמות יווניות. השם פטולמאיס מופיע על מטבעות טביעת עכו החל משנת 261 לפנה"ס. מטבעות מבית סלבקוס מופיעים מימיו של אנטיוכוס הרביעי ועד אנטיוכוס השנים-עשר, 84-175 לפנה"ס. בשנת 148 לפנה"ס, בימי המלחמה בין אלכסנדר באלאס לדמטריוס מופיעים מטבעות על ידי תלמי השישי. 
שמות עכו המופיעים על גבי המטבעות בשפה היוונית: עך, עכה-פטולמאיס, אנטיוכיה בפטולמאיס (מימיו של אנטיוכוס הרביעי שהקים בעיר מושבת חיילים משוחררים.
על גבי המטבעות מופיעות דמויותיהם של אלים יוונים כגון: זאוס, טיכה, ארטמיס, נפטון, האחים התאומים קסטור ופולוקס, אפולו ; דמויות קיסרים כגון: הדריאנוס, ולריאנוס ; חפצים שונים וסמלים כגון: קרן-השפע, נבל, שרביט, כוכב, סהר ; בעלי חיים כגון: סוסים, שוורים, נחש, נשר, דולפין ; מקומות כגון: נמל עכו, האקרופוליס. 

דוגמא:
               אנטיוכוס השמיני וקליאופטרה תאה       קלאופטרה ואנטיוכוס השמיני וקרן השפע
התמונה למעלה מימין מציגה מטבע מטביעת עכו. מופיעים בה המלכים הסלבקיים קליאופטרה תיאה ואנטיוכוס השמיני משנת 121-125 לפנה"ס. בצד השני מופיע זאוס בעת המלכתו: בשמאלו מחזיק בשרביט ובימינו את ניקי אלת הניצחון.
בתמונה למעלה משמאל מופיעים קליאופטרה תיאה ואנטיוכוס השמיני בצד השני נראית קרן השפע.

בתמונה למעלה מטבע מהשנים 117-120 לפנה"ס: פרופיל פניו של אנטיוכוס השמיני ומצד שני זיאוס עומד, בידו הימנית כוכב, בשמאלו שרביט
ומעליו סהר.